Aspekty.pl

Portal opinii

Obywatelska akcja Zatrzymaj Drożyznę!

2 min read

Wysoka, galopująca inflacja, czyli drożejące w gwałtownym tempie żywność, usługi i energia, staje się utrapieniem dla milionów Polaków. Wielu ekspertów zwraca uwagę, że będzie jeszcze gorzej – nadchodzą bowiem terminy wcielenia w życie rozwiązań zawartych w tzw. Europejskim Zielonym Ładzie. Autorzy petycji ,,Zatrzymaj drożyznę!” apelują do premiera Mateusza Morawieckiego, by ten wycofał Polskę z niekorzystnych dla kraju zobowiązań międzynarodowych.

Europejski Zielony Ład to w teorii zbiór pięknych i szlachetnych inicjatyw mających na celu poprawę jakości naszego życia i troskę o planetę. W praktyce zaś jest radykalnym planem uczynienia z Unii Europejskiej wspólnoty państw, które osiągną zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych do 2050 roku.

Jak piszą organizatorzy akcji „Zatrzymaj drożyznę!”, pakiet reform „Czysta energia” oznacza dla nas gwałtownie przeprowadzoną rezygnację z węgla, energetyczne uzależnienie się od innych państw, a w efekcie kolejne drastyczne podwyżki cen prądu i gazu. Władze państwa nie biorą pod uwagę, że przerzucenie się na odnawialne źródła energii może potrwać całe dziesięciolecia.

Proponowane zmiany w polityce rolnej mogą doprowadzić do spadku produkcji w podstawowych obszarach rolnictwa nawet o 10-15%, a więc i do jeszcze wyższych cen żywności.

„Zrównoważony transport” to rosnące ceny paliw, zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi i wykluczenie komunikacyjne osób, które nie będą sobie mogły pozwolić na drogie pojazdy elektryczne. Nie łudźmy się, że zakup takich samochodów zostanie nam w dużej mierze pokryty z systemu publicznych dopłat. To polscy podatnicy będą tymi, którzy sfinansują zapomogi dla znacznie przecież zamożniejszych Niemców czy Francuzów.

KLIKNIJ TUTAJ I PODPISZ PETYCJĘ 

Organizatorzy akcji ,,Zatrzymaj Drożyznę” apelują do premiera Mateusza Morawieckiego, by zadbał o nasz interes narodowy, wypowiedział niekorzystne dla Polski zobowiązania międzynarodowe, które znacząco pogorszą i tak już trudną sytuację materialną milionów Polaków.

Zachęcamy do wejścia na stronę zatrzymajdrozyzne.pl i podpisania petycji. Każdy podpis skutkuje wysłaniem petycji na adres Kancelarii Premiera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *