Aspekty.pl

Portal opinii

Zapraszamy na Tydzień Życia i Wolności 2022

3 min read

Jedna z najciekawszych inicjatyw kongresowych ostatnich lat powraca. W 2021 roku Tydzień Życia i Wolności zgromadził pokaźne grono kilkudziesięciu ekspertów i wygenerował duże zainteresowanie ze strony internautów. Wydarzenie organizowane przez szereg organizacji pozarządowych, w tym także Towarzystwo na rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społecznych (TRIS), w tym roku odbędzie się w dniach 7-10 listopada w Warszawie.

“Nie możemy milczeć wobec niekorzystnych trendów w tak wielu obszarach życia, w tym szczególnie widocznego kryzysu Kościoła Katolickiego, pogrążającej się w recesji i spirali inflacyjnej gospodarki oraz wobec kolejnych zapowiedzi i projektów aktów prawnych ograniczających podstawowe prawa i wolności obywatelskie. Dlatego też w listopadzie powracamy z Tygodniem Życia i Wolności”

– piszą organizatorzy Tygodnia.

Rzeczywiście, jeśli spojrzeć na pokaźny katalog aktów legislacyjnych oraz projektów przyszłych aktów, procedowanych przez polski parlament, tych zagrożeń przybywa z każdym miesiącem. Odczuwają to m.in. prowadzący działalność gospodarczą – szczególnie mali i średni przedsiębiorcy – atakże inwestorzy próbujący wznieść jakikolwiek obiekt budowlany. Na przestrzeni roku 2022 w sposób bezprecedensowy zaostrzono przepisy ruchu drogowego, zakresy i stawki mandatów, windując kwoty tych ostatnich na niekiedy astronomiczne poziomy.

Komplet informacji na temat tegoroczonej edycji Tygodnia Życia i Wolności można odnaleźć na stronie tydzienzycia.pl.

Nieszczęściem zwykłych ludzi jest to, że okazuje się, iż wiele ograniczeń prawnych wprowadzono bez sporządzania niezbędnych prognoz ich kosztów, zarówno społecznych, jak i finansowych. Wraz z ograniczeniami prawnymi, nakłada się też nowe restrykcje ekonomiczne. Przykładem takich działań jest dążenie się do redukcji obrotu realnym pieniądzem, za pomocą projektowanych na przyszłe lata jeszcze ostrzejszych limitów wypłat i transakcji handlowych przy pomocy gotówki.

Autorytarny, jeśli nie totalitarny, kierunek projektów i zapowiedzi zmian musi napawać obawą, dlatego też organizatorzy zeszłorocznej edycji Tygodnia Życia i Wolności postanowili powrócić do pełnowymiarowych działań nagłaśniających opisane wyżej problemy. Druga edycja Tygodnia organizowana jest przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w szerokiej kooperacji z partnerami. Wśród nich ponownie znalazła się Fundacja Towarzystwo na rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społecznych.

Wszystkie bloki tematyczne odbędą się w Warszawie, w sali konferencyjnej przy ul. Stawki 4B lokal U1, a także – za pośrednictwem transmisji na żywo – w internecie. W czasie konferencji codziennie, przez cztery dni, eksperci i specjaliści z wybranych dziedzin będą dyskutować w ramach następujących paneli tematycznych:

  • #Edukacja (7 listopada),
  • #Kościół (8 listopada),
  • #PrawaiWolności (9 listopada),
  • #Gospodarka (10 listopada).

Warto dodać, iż każdy panel będzie rozpoczynał się o godz. 18:00. Planowana jest transmisja na żywo za pośrednictwem platformy YouTube, na kanale PCh24.pl – Polonia Christiana. Zachęcamy do udziału w Tygodniu Życia i Wolności – stacjonarnie lub online – ze szczególnym uwzględnieniem panelu #Gospodarka, w którym wystąpi przedstawiciel Fundacji TRIS i redakcji naszego portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *