Cześć! Nazywam się Marysia Wojewoda, mam 18 lat i obecnie uczęszczam do drugiej klasy liceum. Mam wspaniałą możliwość zamieszczania tutaj tekstów o tematyce polityczno-społecznej, czyli takiej, która interesuje mnie najbardziej i z którą chciałabym związać swoją przyszłość. Oprócz tego interesuję się także kinem, o którym również będę chciała pisać...

STRONA AUTORA

autorka

Mam na imię Janek, mam 16 lat, jestem Warszawiakiem z Warszawy, chodzę do Sobieskiego, do klasy medialnej. Jestem z bloków, więc oczywiście jestem twardogłowym hiphopowcem. Byłem łysy, to dodawało mi autentyczności, ale włosy mi odrosły. Tak naprawdę to nie. To znaczy – jestem z bloków, byłem łysy i słucham głównie hiphopu (który w naszych czasach jest bardzo szerokim gatunkiem), ale uwielbiam dyskutować i poznawać różne punkty widzenia... 

STRONA AUTORA

autor

Smakoszka kawy, szczególnie pitej w porcelanowych filiżankach. Interesuję się postacią kobiet oraz instytucją monarchii w historii, a to, co sprawia, że moje serce bije szybciej to sztuka i teatr. Wierzę w równouprawnienie, w feminizm, w to, że człowiek nigdy nie będzie idealny oraz w moc ciężkiej pracy. Uwielbiam połączenie muzyki klasycznej i zmroku.

STRONA AUTORA

autorka

Interesuje mnie szeroko pojęta kultura i ludzie, które nieodłącznie się ze sobą wiążą – ludzie tworzą kulturę, a kultura kreuje świadomość ludzi. Piszę często o aspektach utworów sztuki, które zauważam lub ciekawią mnie w danym momencie.  Mam w życiu skłonność do patosu, który rozbijam cynizmem i sarkazmem...

STRONA AUTORA

autorka

Jestem Maciek i chodzę do drugiej klasy Liceum im. S. Staszica w Warszawie. Pomimo tego, że jestem uczniem klasy matematyczno-informatycznej, interesuję się wieloma innymi dziedzinami. Dla Aspektów piszę teksty dotyczące polityki i sportu.  Na co dzień lubię grać w piłkę nożną i spędzać czas ze znajomymi. 

STRONA AUTORA

autor

Interesuje się teatrem i o nim też lubię najbardziej pisać. Bardzo dużo rzeczy w moim życiu oscyluje gdzieś wokół kultury, aktorstwa, a może po prostu samego tworzenia. Bardzo lubię oglądać „Lekarstwo na miłość” po raz tysięczny, ale staram się zobaczyć jak najwięcej filmów i spektakli, czytać jak najwięcej książek, i wszystkie te tytuły stopniowo wykreślać z mojej listy. I dzielę się tym wszystkim z innymi!

STRONA AUTORA

autorka

Uczeń licealnej klasy o profilu medialnym. Były piłkarz i gimnastyk. Uwielbia podróże za granicę i po Polsce. Zakochany w Warszawie i jeździe na rowerze. Chciałby zwiedzić każde miasto świata. W szkole lubi historię i polski. Największą przyjemność sprawiają mu: uśmiech innych, muzyka i sport. 

STRONA AUTORA

autor

Mam na imię Scarlett Kowalczuk. Interesuję się sztuką, „psychologią na co dzień”, dążeniem do zrównoważonego rozwoju i globalnej przyjaźni. Wychodzę z założenia, że nie mam czasu na rzeczy, które nie mają duszy.

STRONA AUTORA

autorka

Jestem Edyta! Jestem mat-fiz-chemem, a w Aspektach będę się dla was realizować humanistycznie i kulturalnie. Uwielbiam czytać książki, biegać i fotografować. Kocham góry w każdej formie i postaci. O moich poglądach polityczno-społecznych i odkryciach filmowo – książkowych przeczytacie w moich artykułach. Miłej lektury!

STRONA AUTORA

autorka

Nerd, który zamiast życia towarzyskiego wybrał historię i fantastykę. Poza uzależnieniem od sosu BBQ i mandarynek (byle nie w parze!), jest człowiekiem kultury, nieuznanym krytykiem i miłośnikiem wszelkiej maści kapeluszy. 

STRONA AUTORA

autor

Wolę wiosnę niż lato, góry niż morze i Beatlesów niż Pink Floyd. I zdecydowanie wolę śniadanie niż obiad (szczególnie o dwunastej z sokiem mandarynkowym, w dobrym towarzystwie). Lubię czytać książki, grać w brydża i po raz 27 oglądać Grease...

STRONA AUTORA

korekta tekstów

Nazywam się Ania i chodzę do pierwszej klasy w LO Batorego. Interesuję się kulturą, polityką i historią współczesną. W wolnym czasie gram w siatkówkę, biegam, czytam i uczę się języków. W przyszłości chcę zostać prawniczką.

STRONA AUTORA

autorka

Hej! Nazywam się Karolina. Od wielu lat interesuję się sportem – jestem członkinią drużyny Ultimate Frisbee. Poza tym uwielbiam podróże, szczególnie takie z namiotem, po całej Europie. Na co dzień staram się żyć jak najbardziej aktywnie – spotykam się ze znajomymi, chodzę do kina czy muzeów, a po nocach prowadzę długie rozmowy z rodzinką, czyli po prostu: chwytam dzień! 

social media

Zwolenniczka lakonicznych opisów. Zainteresowania: literatura, kino, góry. Największą frajdę sprawia mi czytanie przy kawce, porządny wspin i piwko z dobrymi znajomymi. Oprócz tego trochę gram w brydża, trochę szwędam po Polsce i okolicach...

STRONA AUTORA

korekta i opiniowanie tekstów

Rozmowy w długie, letnie wieczory, zagłębianie się w fascynujące i zawikłane książkowe historie, spędzanie czasu z ludźmi, przy których mogę być sobą - właśnie to mogłabym robić bez przerwy. Głowę tracę przy sztaludze i pianinie. Kocham słońce, dlatego w przyszłości zdjęcia do Aspektów będą docierały z pięknej Hiszpanii. Uważam, że każdy ma prawo do szczęścia

zdjęcia

Hejka, nazywam się Basia i chcę współtworzyć Aspekty dlatego, że uwielbiam brać aktywny udział w dyskusji. Między innymi dlatego biorę udział w Warszawskiej Lidze Debatanckiej. Na co dzień lubię wszechstronnie się rozwijać – od czytania książek i oglądania filmów, przez odkrywanie nowości w świecie kuchni, do nauki jeżdżenia na rolkach, której nie rozwinęłam w dzieciństwie...

STRONA AUTORA

social media

Współautorka layoutu strony. Fanka tandety młodopolskiej oraz Haliny Poświatowskiej, w której twórczości poszukuje coraz to nowych inspiracji. W słuchawkach przeplata Cool Kids of Death z Rodem Stewartem czy Annę Jurksztowicz oraz Madonnę z Kultem. Od dobrych kilku miesięcy zabiera się za swój pierwszy kolaż, w końcu zaczęły powstawać jego zalążki, choć nadal pozostaje niedokończonym...

STRONA AUTORA

projekt i obsługa strony

Zamknij oczy i wyobraź sobie scenę. Na scenie stoją utalentowani dziennikarze, którzy deklamują swoje dzieła. Za czerwoną kurtyną gromada ludzi - fotograf, grafik, redaktor naczelny, przyszły lekarz… lekarz? Jestem pasjonatką biologii oraz chemii, a co za tym idzie - fascynują mnie ludzie oraz psychologia. Wydaje mi się, że swoją obecnością pokazuję, iż Redakcja “Aspekty” jest miejscem dla każdego.

rekrutacja i kontakt

Urodzony mat-fiz, dla którego życie jest jednym wielkim zbiorem algorytmów i cyfr. Poszukuje logiki wszędzie, nawet tam, gdzie jej nie ma. Interesuje się ekonomią, lubi obserwować giełdę. Ciekawi go wszelako pojęta psychologia, dlatego też lubi obserwować ludzi, ich zachowania, gesty. Podziwia Freuda, lecz nie ubliża Jungowi. Nad wyraz ciekawy wszystkiego, chętny do nauki, samodoskonalenia i zdobywania nowych doświadczeń. Nie lubiący stagnacji, za to kochający ciągłe działanie. Największy skarb jaki dostał od życia? Przyjaciele. 

rekrutacja i pozycjonowanie strony

Założyciel z pasji, wydawca z przymusu, redaktor naczelny z poczucia odpowiedzialności. Pomysłodawca Aspektów i w tym zakresie pracoholik. W szkole bywa rzadko – pracuje w swoim własnym trybie. Wychowany na Jacku Kaczmarskim nie poddaje się współczesnym trendom artystycznym. Sztukę podziwia, choć rzadko kiedy rozumie...

STRONA AUTORA

założyciel, wydawca i redaktor naczelny
Aspekty to prawdopodobnie jedyny w swoim rodzaju opiniotwórczy portal internetowy. Tworzą go młodzi zaangażowani ludzie z całej Polski. Zestawienie opinio-twórczości z młodością nie jest tu przypadkowe, wszakże wierzymy, że młody wiek nie musi być wadą – może być atutem!

Grupa kilkudziesięciu młodych ludzi, chcących przekazać coś innym, regularnie, bądź okazjonalnie tworzy teksty publicystyczne, a czasem i informacyjne. Co jest zapewne ewenement członkiem zespołu Aspektów może zostać każdy – Ty również! 

Dążymy do stworzenia miejsca w którym Ludzie Młodzi bedą mogli podzielić się ze światem swoimi przemyśleniami, wiedzą czy opiniami, a z drugiej strony inni będą mogli się z rzeczonymi zapoznać. I to jest kolejny powód dla którego powstały Aspekty. Chcemy zachęcić Młodych Ludzi do angażowania się w życie społeczne, również poprzez czytanie prasy, też takiej bliskiej im, bo tworzonej przez nich samych. Wychodzimy z założenia, że łatwiej, a nierzadko i ciekawiej jest czytać o tematach bliższych swojemu otoczeniu, a również takie na Aspektach bedą poruszane. 

Podsumowując, naszym celem jest zbudowanie społeczności składającej się z twórców, jak i czytelników Aspektów… chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby grupy te się przeplatały. Chcemy więc stworzyć społeczność ludzi młodych nieobojętnych na otaczającą ich, szerokopojętą rzeczywistość. 
o nas
Poznaj nasz zespół:
Aspekty to portal informacyjno-publicystyczny tworzony przez młodych ludzi z całej Polski!

O NAS

KONTAKT

ZGŁOŚ PROBLEM

WSPÓŁPRACA

ZASADY PUBLIKACJI

WYMOGI EDYTORSKIE

©  2020 Wszelkie prawa zastrzeżone.
OD MŁODYCH, DLA MŁODYCH